W czwartek, 19 kwietnia uczniowie klas 0 – III SP nr 49 odwiedzili Gdyńskie Centrum Filmowe w ramach akcji „Bajka w Centrum”. Jest to projekt realizowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć bajki pt. „Rodzina Treflików” oraz „Parauszek i przyjaciele” – przykłady mistrzowskiej animacji lalkowej. Po pokazie dzieci spotkały Treflika, dowiedziały się, jak wygląda proces tworzenia tego rodzaju bajek i mogły odwiedzić „wirtualnie” studio filmowe, w którym powstają przygody Rodziny Treflików. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia zakamarków Gdyńskiego Centrum Filmowego z przewodnikiem. Spacer obejmował wszystkie sale, projektornie kinowe, a także pracownie i Studio Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Na koniec obejrzeliśmy specjalny filmik o tym, jak powstawał zwiedzany przez nas budynek. Mury GCF opuściliśmy z niespodzianką – upominkami w postaci drobnych kosmetyków, gier i pomocy dydaktycznych. Serdecznie dziękujemy!
Wracając skorzystaliśmy z pięknej pogody i naszą wycieczkę umililiśmy sobie wjeżdżając kolejką na Kamienną Górę. Krótki przejazd sprawił dzieciom ogromną radość.
Monika Grunwald
W środę, 18 kwietnia 2018r. dzieci z klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 49 dla Dzieci Niedosłyszących w Gdyni pod opieką wychowawców, świetnie bawiły się w „Amazonii”. Jest to jedna z najnowocześniejszych sal zabaw w Polsce. Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym zjeżdżalnie, tunele, baseny, armatki, wieża do wspinania, czy autodrom. Zużytą podczas amazońskich szaleństw energię, uzupełniliśmy w pobliskiej Fabryce Pizzy. W trakcie warsztatów kulinarnych, dzieci samodzielnie przygotowały ciasto, skomponowały składniki, wybierając dodatki według własnych upodobań. Po upieczeniu pizz, dzieci zjadły je ze smakiem i z satysfakcją, którą przyniosła im własnoręcznie wykonana praca.
Opracowała: Anna Pankau
11 kwietnia uczniowie klasy Vc uczestniczyli w zajęciach terenowych realizując temat lekcji "życie i gospodarka pobrzeża- Gdynia". W ramach zajęć odbył się spacer po plaży, Bulwarze nadmorskim i skwerze. Klasa zobaczyła port, statki. Dzień był wietrzny i chłodny, więc na koniec poszliśmy na gorącą Pizze.
Uczniowie klas młodszych SP 49 dla Dzieci Niedosłyszących brali udział
w XII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „MOJA WYMARZONA PODRÓŻ”. Dzieci wykonały wspaniałe prace pod czujnym okiem swoich wychowawców. Wszystkie dzieła plastyczne zostały docenione, każdy uczestnik otrzymał dyplom i wspaniałą nagrodę w postaci gry czy też zabawki edukacyjnej. Gorąco gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy organizatorce Pani Agnieszce Stefańskiej z SP 34 w Gdyni. Listę laureatów przedstawiamy poniżej:
KATEGORIA I (klasy 0 – I):
I MIEJSCE – Natalia Winiarska (kl. I, SP 49)
III MIEJSCE – Franciszek Pelczar (kl. 0, SP 49)
WYRÓŻNIENIA: Alan Lemanowicz (kl. 0, SP 49)
Gustaw Bronk (kl. 0, SP 49)
Jędrzej Ustowski (kl. 0, SP 49)
KATEGORIA II (klasy II – III):
II MIEJSCE – Damian Trojan (kl. II, SP 49)
Zuzanna Cichosz (kl. III, SP 49)
III MIEJSCE – Mateusz Urbaniak (kl. III, SP 49)
WYRÓŻNIENIA: Dominik Błoszyk (kl. III, SP 49)
Wiktor Milik (kl. II, SP 49)
Aneta Pysznik - Bielska (kl. II, SP 49)
Oskar Lemanowicz (kl. II, SP 49)
Jacek Kadłubowski (kl. II, SP 49)
Monika Grunwald




