Rodzicu! jeśli chcesz, aby twoje dziecko z wadą słuchu lub trudnościami komunikacyjnymi miało dobre  warunki rozwoju i osiągnęło sukces edukacyjny na miarę swoich możliwości? - Zapraszamy do Nas!

 

Uczniu! jeżeli jesteś osobą głuchą, niedosłyszącą lub z afazją, aktualnie uczącą się w szkole ogólnodostępnej, czy integracyjnej, masz trudności w nauce.

 Zapraszamy, przyjdź do nas! Pomożemy Ci pokonać wszelkie trudności.

 Razem łatwiej!

Nasza malowniczo położona szkoła znajduje się w jednym z najwyższych punktów Gdyni, na Wzgórzu Św. Maksymiliana, w pobliżu Polanki Redłowskiej, Parku Naukowo- Technologicznego, Stadionu Miejskiego  i CH Riwiera. 

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące mieszczą się w nowoczesnym budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, spełniającym wszelkie wymogi bezpieczeństwa, wyposażonym w sprzęt audiowizualny i komputery, dzięki czemu zapewniamy wszechstronny rozwój intelektualny naszych uczniów. Posiadamy zaplecze do uprawiania sportu oraz różnorodnych zajęć ruchowych.

Naszych wychowanków uczymy tolerancji i przełamywania barier w kontaktach z osobami słyszącymi, dzięki obecności w naszym zespole ogólnodostępnej Szkoły Podstawowej nr 53. To czyni naszą szkołę wyjątkową. Prowadzimy mądrą integrację opartą na wspólnym życiu szkolnym  społeczności wszystkich szkół podczas wspólnych uroczystości szkolnych, imprez, balów karnawałowych, warsztatów, wycieczek i zielonych szkół. Jednocześnie podczas lekcji pracujemy w małych zespołach klasowych korzystając z metod pracy dedykowanych uczniom z niepełnosprawnością słuchową. Nasi uczniowie są aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego i społecznego Trójmiasta.

 

Integracja to nasz priorytet!

 

Serdecznie zapraszamy do naszych szkół – Jesteśmy dla Was!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną naszych szkół:

Szkoła Podstawowa nr 49 dla Dzieci Niedosłyszących

XV Liceum Ogólnokształcące dla Dzieci Niedosłyszących