Rodzicu! jeśli chcesz, aby twoje dziecko z wadą słuchu lub trudnościami komunikacyjnymi miało dobre  warunki rozwoju i osiągnęło sukces edukacyjny na miarę swoich możliwości? - Zapraszamy do Nas!

 

Uczniu!, jeżeli jesteś osobą głuchą lub niedosłyszącą, aktualnie uczącą się w szkole ogólnodostępnej, czy integracyjnej, masz trudności w nauce.

 Zapraszamy, przyjdź do nas! Pomożemy Ci pokonać wszelkie trudności.

 Razem łatwiej!

Nasza malowniczo położona szkoła znajduje się w jednym z najwyższych punktów Gdyni, na Wzgórzu Św. Maksymiliana, w pobliżu Polanki Redłowskiej, Parku Naukowo- Technologicznego, Stadionu Miejskiego  i CH Riwiera. 

Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące mieszczą się w nowoczesnym budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, spełniającym wszelkie wymogi bezpieczeństwa, wyposażonym w sprzęt audiowizualny i komputery, dzięki czemu zapewniamy wszechstronny rozwój intelektualny naszych uczniów. Posiadamy zaplecze do uprawiania sportu oraz różnorodnych zajęć ruchowych.

Naszych wychowanków uczymy tolerancji i przełamywania barier w kontaktach z osobami słyszącymi, dzięki obecności w naszym zespole masowej Szkoły Podstawowej nr 53. Prowadzimy mądrą integrację opartą na współpracy ze szkołami masowymi. Nasi uczniowie są aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego i społecznego Trójmiasta.

 

Integracja to nasz priorytet!

 

Serdecznie zapraszamy do naszych szkół – Jesteśmy dla Was!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną naszych szkół:

Szkoła Podstawowa nr 49 dla Dzieci Niedosłyszących

XV Liceum Ogólnokształcące dla Dzieci Niedosłyszących