
W piątek, 25 maja w naszej szkole gościliśmy p. Maję Wagner, radną Miasta Gdyni oraz przedstawicieli Akademii Żeglowania. W czasie 2 godzinnego spotkania dzieci klas młodszych poznały historię żeglarstwa, budowę jachtu, sposoby komunikacji na morzu. Ponadto w czasie spotkania wzięliśmy udział w licznych konkursach, w których dzieci miały możliwość wygrać gadżety akcji „Gdynia na fali”. Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Wyszły z nich bogatsze o wiedzę na temat bezpieczeństwa w czasie żeglowania, a także pełne zapału i chęci rozpoczęcia przygody z tym sportem. Miłą niespodzianką było dla nas zaproszenie na odbywający się 10 czerwca Piknik Żeglarski.
Anna Gosińska

Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych w ramach programu „Małe Skrzydła – wysokie loty” w Centrum EduFun w Redzie. Jak zawsze spotkało nas bardzo sympatyczne przyjęcie i duża dawka wiedzy. Dzisiaj poznawaliśmy świat robotyki. Bawiliśmy się różnymi rodzajami robotów, tworzyliśmy formy przestrzenne przy użyciu długopisów 3D, nadawaliśmy komunikaty alfabetem Morse’a i oglądaliśmy fantastyczne hologramy rodem z Gwiezdnych Wojen. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy przesympatycznych edukatorów!!!






