Z okazji Dnia Dziecka
Wszystkim Dzieciom, tym małym i tym trochę większym życzymy:
kolorowych snów, uśmiechu od ucha do ucha, pięknych bajek na dobranoc, co dzień nowych przygódgwiazdki z nieba i wspaniałych przyjaciół.
 

W piątek, 25 maja w naszej szkole gościliśmy p. Maję Wagner, radną Miasta Gdyni oraz przedstawicieli Akademii Żeglowania. W czasie 2 godzinnego spotkania dzieci klas młodszych poznały historię żeglarstwa, budowę jachtu, sposoby komunikacji na morzu. Ponadto w czasie spotkania wzięliśmy udział w licznych konkursach, w których dzieci miały możliwość wygrać gadżety akcji „Gdynia na fali”. Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się podobały. Wyszły z nich bogatsze o wiedzę na temat bezpieczeństwa w czasie żeglowania, a także pełne zapału i chęci rozpoczęcia przygody z tym sportem. Miłą niespodzianką było dla nas zaproszenie na odbywający się 10 czerwca Piknik Żeglarski.

Anna Gosińska

Dnia 11 maja  klasy gimnazjalne i  XV LO  ZSO nr 6 uczestniczyły w ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu w PPNT w zajęciach pt"Budżet domowy i planowanie finansowe" z cyklu  KREATYWNA  PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Były to zajęcia warsztatowe, które wymagały od uczniów podejmowanie decyzji, umiejętności planowania budżetu, przyszłości, planów wakacyjnych , urodzinowych/ imprezowych/ wydatków.
 
Katarzyna Pietruczuk
 
 
 

Już po raz trzeci uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych w ramach programu „Małe Skrzydła – wysokie loty” w Centrum  EduFun w Redzie. Jak zawsze spotkało nas bardzo sympatyczne przyjęcie i duża dawka wiedzy. Dzisiaj poznawaliśmy świat robotyki. Bawiliśmy się różnymi rodzajami robotów, tworzyliśmy formy przestrzenne przy użyciu długopisów 3D, nadawaliśmy komunikaty alfabetem Morse’a i oglądaliśmy fantastyczne hologramy rodem z Gwiezdnych Wojen. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy przesympatycznych edukatorów!!!