Dnia 19 czerwca 2018 po raz kolejny dzieci klas 0-III razem z wychowawcami,p.J.Łomżą, A.Pankau , M.Grunwald i p.M.Dominiak odwiedziły zaprzyjaźnioną szkółkę żeglarską "Yacht Klub Stal Gdynia". Po krótkim przygotowaniu teoretycznym i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa na wodzie dzieci miały możliwość odbycia "rejsu" motorówkami. Wszyscy uczestnicy byli bardzo przejęci i podekscytowani . Pływanie bardzo podobało się dzieciom. Mamy nadzieję,że jeszcze nie raz będziemy mieć możliwość obcowania z morzem jako pasażerowie motorówek lub żaglówek.

We wtorek, 19 czerwca 2018 r. odbyło się ogłoszenie wyników w szkolnym konkursie plastycznym Gdynia na fali. Poziom prac był bardzo wysoki w związku z tym jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, specjalnie na tę okazje przygotowanymi dyplomami. Oprócz tego przyznano wyróżnienia uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez organizatora projektu Gdynia na Fali.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

We wtorek, 29 maja Szkoła Podstawowa nr 53 zorganizowała pierwszy Konkurs Wiedzy o Europie dla szkół podstawowych pt. "Europa to my". Udział wzięło 6 szkół podstawowych z Gdyni: SP13, SP14, SP21, SP26, SP49 i SP53. Wszystkie drużyny były wspaniale przygotowane . Zwyciężyła drużyna SP13 zajmując pierwsze miejsce, zaś drugie miejsce zajęła nasza drużyna SP53!a my wraz z SP 26 wywalczyliśmy III miejsce! Szczególne gratulacje dla Dominiki, Jagody i Piotrusia.

15 czerwca uczniowie klas 0 – VII SP nr 49 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie. Mieliśmy okazję poznać specyfikę pracy strażaka, obejrzeć i przymierzyć kompletny strój strażacki i narzędzia, których używa w swojej pracy. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci była możliwość zwiedzenia kabiny wozu strażackiego i samodzielne „polewanie” wodą z węża strażackiego. Dzieci miały także okazję przekonać się na własnej skórze, co takiego znajduje się w gaśnicy strażackiej. Spotkanie zakończyliśmy degustacją kiełbasek z grilla przygotowanych przez prawdziwego strażaka i zabawą na placu zabaw. Za zorganizowanie wyjazdu i bardzo ciepłe przyjęcie serdecznie dziękujemy Pani Kasi Trepczyk – opiekunce naszych dzieci.
Monika Grunwald

W środę 30 maja miała miejsce w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
Uroczystość przygotowali uczniowie klas 0- III z pomocą pań ; Justyny Łomży ,Moniki Grunwald , Ani Pankau i Małgosi Dominiak. Z tej okazji zaprezentowali przybyłym gościom przedstawienie "W krainie bajek". Następnie dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły przygotowane samodzielnie upominki i laurki.Nie obyło się bez łez wzruszenia.
Po części oficjalnej i uroczystej przyszedł czas na wspólną zabawę rodziców z dziećmi ,rozwiązywanie kalamburów, rebusów, konkursy , gry i zabawy ruchowe przy muzyce. Możliwość wspólnej zabawy sprawiła ogromną radość rodzicom jak i dzieciom. Na pamiątkę spotkania wykonano wspólne zdjęcia.Słodki poczęstunek umilił uroczystość i podkreślił jej wyjątkowy charakter.
Małgosia Dominiak




