Dnia  19 czerwca 2018  po  raz  kolejny  dzieci  klas  0-III  razem z wychowawcami,p.J.Łomżą, A.Pankau , M.Grunwald  i p.M.Dominiak  odwiedziły  zaprzyjaźnioną  szkółkę  żeglarską "Yacht  Klub  Stal  Gdynia". Po  krótkim  przygotowaniu  teoretycznym  i  przypomnieniu  zasad  bezpieczeństwa  na  wodzie  dzieci  miały  możliwość  odbycia  "rejsu"  motorówkami. Wszyscy  uczestnicy  byli  bardzo  przejęci i podekscytowani . Pływanie  bardzo  podobało  się  dzieciom. Mamy  nadzieję,że  jeszcze   nie  raz  będziemy  mieć  możliwość  obcowania z morzem jako pasażerowie  motorówek lub żaglówek.

                             Małgosia  Dominiak
 

We wtorek, 19 czerwca 2018 r. odbyło się ogłoszenie wyników w szkolnym konkursie plastycznym Gdynia na fali. Poziom prac był bardzo wysoki w związku z tym jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, specjalnie na tę okazje przygotowanymi dyplomami. Oprócz tego przyznano wyróżnienia uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez organizatora projektu Gdynia na Fali.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


We wtorek, 29 maja Szkoła Podstawowa nr 53 zorganizowała pierwszy Konkurs Wiedzy o Europie dla szkół podstawowych pt. "Europa to my". Udział wzięło 6 szkół podstawowych z Gdyni: SP13, SP14, SP21, SP26, SP49 i SP53. Wszystkie drużyny były wspaniale przygotowane . Zwyciężyła drużyna SP13 zajmując pierwsze miejsce, zaś drugie miejsce zajęła nasza drużyna SP53!a my wraz z SP 26 wywalczyliśmy III miejsce! Szczególne gratulacje dla Dominiki, Jagody i Piotrusia.

 

15 czerwca uczniowie klas 0 – VII SP nr 49 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie. Mieliśmy okazję poznać specyfikę pracy strażaka, obejrzeć i przymierzyć kompletny strój strażacki i narzędzia, których używa w swojej pracy. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci była możliwość zwiedzenia kabiny wozu strażackiego i samodzielne „polewanie” wodą z węża strażackiego. Dzieci miały także okazję przekonać się na własnej skórze, co takiego znajduje się w gaśnicy strażackiej. Spotkanie zakończyliśmy degustacją kiełbasek z grilla przygotowanych przez prawdziwego strażaka i zabawą na placu zabaw. Za zorganizowanie wyjazdu i bardzo ciepłe przyjęcie serdecznie dziękujemy Pani Kasi Trepczyk – opiekunce naszych dzieci.

Monika Grunwald

 

W środę 30 maja miała miejsce w  naszej  szkole  uroczystość z okazji Dnia  Mamy  i  Taty.
Uroczystość przygotowali  uczniowie  klas 0- III  z  pomocą pań ; Justyny  Łomży ,Moniki  Grunwald , Ani  Pankau i  Małgosi  Dominiak. Z  tej  okazji  zaprezentowali przybyłym   gościom przedstawienie "W  krainie  bajek". Następnie dzieci   złożyły  rodzicom życzenia  i  wręczyły  przygotowane  samodzielnie  upominki  i  laurki.Nie  obyło  się bez  łez  wzruszenia.
Po części  oficjalnej i uroczystej  przyszedł  czas  na  wspólną  zabawę rodziców z dziećmi ,rozwiązywanie  kalamburów, rebusów,  konkursy , gry  i  zabawy  ruchowe  przy   muzyce. Możliwość  wspólnej  zabawy  sprawiła  ogromną  radość  rodzicom  jak  i  dzieciom. Na  pamiątkę  spotkania  wykonano  wspólne  zdjęcia.Słodki  poczęstunek  umilił  uroczystość  i  podkreślił  jej  wyjątkowy  charakter.

  Małgosia  Dominiak