22 czerwca odbyła się uroczystość Dnia Laureata .Tradycją naszej szkoły jest nagrodzenie wszystkich uczniów za ich osiągnięcia przedmiotowe ,artystyczne, wolontarystyczne  i sportowe . W tym roku Dzień  Laureata  połączyliśmy z Kabaretonem oraz  Galą Oskarów Uczniowskich .Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych,sportowych i wytrwałości w zdobywaniu dalszych celów .

Aleksandra Stosik

16 czerwca klasa IV i klasa V brała udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania. Na początek przypomnieliśmy sobie nazwy owoców i warzyw w języku polskim i migowym, następnie poszliśmy na spacer na pobliskie stoisko owocowo-warzywne, na którym dzięki uprzejmości Pani sprzedawczyni mogliśmy poznać nowe jadalne rośliny i zioła. Finał zajęć to samodzielne wykonanie piramidy żywienia przez wszystkich uczniów. Dziękujemy Łukaszowi i Kacprowi z klasy IIIC Gimnazjum nr za pomoc!

M. Onasch, A. Gosińska

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie: Klaudia Gnyska oraz Dawid Konkol zajęli III miejsce w konkursie drużynowym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Odczytywania Mowy z ust w Kaliszu. Jak co roku uczniów do konkursu przygotowała p. Beata Baranowska.

1 czerwca 2015 z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 0 – V SP wraz z wychowawcami wybrali się na wystawę klocków Lego do PGE Areny w Gdańsku. Prezentowane w gablotach budowle zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Jednakże największą atrakcją nie była „atakująca kobra”, ogromny „Titanic” czy też interaktywny robot, a dworzec kolejowy i 2 pociągi wprawiane w ruch przez same dzieci za sprawą „magicznego czerwonego guzika”. Wiele radości naszym milusińskim dostarczył też plac zabaw, na którym można było stworzyć budowle według własnego pomysłu. Dodatkową atrakcją było także podróżowanie do PGE Areny tramwajem – dzieci były naprawdę przejęte i zainteresowane tym środkiem transportu. W tym szczególnym dniu składamy Wszystkim Naszym Uczniom najserdeczniejsze życzenia spełnienia najskrytszych marzeń!!!

JSN Kido template designed by JoomlaShine.com